Standard LXI - VTI Instruments - Systemy Akwizycji Danych DAQ

Akwizycja Danych Pomiarowych

Autoryzowany przedstawiciel

Data acquisition (DAQ)

Przejdź do treści

Standard LXI

Serie produktow > Standard LXI

LXI Standard dla przyrządów testujących Ethernet i systemów DAQ


W 2005 roku firma VTI współtworzyła LXI, standard branżowy dla oprzyrządowania testowego opartego na sieci Ethernet, a także jest liderem w branży rozwiązań przełączających z otwartą platformą. LXI oznacza LAN eXtension dla oprzyrządowania. Rozciąga się na tradycyjną sieć LAN, dodając wymagania dotyczące interoperacyjności przyrządów, opcje czasowe i synchronizacji oraz zwiększoną wydajność, co czyni go idealnym jako platforma oprzyrządowania.

Instrumenty i sprzęt LXI
Instrumenty LXI obejmują zarówno moduły LXI, które można podłączyć do obudowy, jak i samodzielne instrumenty, które mają dedykowane złącza LXI i sprzętowej magistrali wyzwalającej. Instrumenty te można skonfigurować tak, aby mierzyły wiele typów zmiennych z precyzyjnymi wartościami. Niektóre z tych przyrządów zawierają również 6,5-cyfrowe multimetry cyfrowe, a także programowalne przez użytkownika cyfrowe obwody alarmowe.

Oprogramowanie LXI
Nasz pakiet oprogramowania EXLab pod klucz obsługuje nasze instrumenty LXI i zapewnia intuicyjny interfejs graficzny, który można wykorzystać do szybkiej i wydajnej konfiguracji oraz zapisywania danych w otwartych formatach.

Kluczowe atrybuty, które ustawiają LXI Apart
  • Szybkość, prostota sieci Ethernet, ogólnoświatowy zasięg, niskie koszty wdrożenia i ciągły rozwój bez zaniedbywania wstecznej kompatybilności pozwalają oprzeć się przestarzałym, kosztom i problemom ze zgodnością, które są plagą innych typów interfejsów.
  • Oparcie protokołu LAN Extension Instrumentation na szeroko znanym i szeroko obsługiwanym protokole sieciowym umożliwia lokalizowanie instrumentów w różnych obszarach geograficznych. Jest to przydatne do zdalnego monitorowania lub aplikacji, które wymagają wykonywania wielu pomiarów w różnych obszarach geograficznych.
  • Instrumenty zgodne z LXI umożliwiają szybką i łatwą konfigurację dzięki intuicyjnym interfejsom internetowym. Jedną z głównych zalet tego podejścia jest to, że włączenie interfejsów internetowych do instrumentów LXI umożliwia inżynierom i technikom ich konfigurację bez żadnego specjalnego oprogramowania lub ograniczeń platformy.
  • Uproszczone programowanie i większe możliwości ponownego wykorzystania oprogramowania LXI dzięki sterownikom IVI redukują roboczogodziny, zmniejszają koszty oprogramowania i zwiększają łatwość konserwacji. Poświęć więcej czasu na testowanie i mniej czasu na rozwiązywanie problemów, konfigurowanie i konserwację sprzętu.
  • Rozproszona architektura backplane dzięki implementacji sprzętowej magistrali wyzwalającej zapewnia wysoce deterministyczną wydajność bez narzutu związanego z obudową. Brak obowiązkowej obudowy ułatwia tańsze konstrukcje, które zapewniają większą elastyczność niż te, które wymagają podwozia dla każdego zestawu przyrządów.
  • Instrumenty LXI są skalowalne niemal w nieskończoność. Systemy testowe mogą składać się od kilku do setek instrumentów. Działają na różnych platformach.
  • Inżynierowie i technicy mogą łatwo tworzyć systemy hybrydowe, które zawierają urządzenia PXIe, LXI, GPIB i VXI. Można to osiągnąć za pomocą urządzeń mostkowych, takich jak interfejsy VTI EMX2500 LXI-PXIe i EX2500A LXI-VXI slot 0.
  • Tryby wyzwalania oparte na sieci LAN zapewniają lepszą wydajność systemu i obsługę zdarzeń.
  • Synchronizacja instrumentów lokalnych i zdalnych za pomocą precyzyjnego protokołu czasu IEEE-1588 umożliwia precyzyjne oznaczanie czasu danych i precyzyjną koordynację aktywności instrumentu.
UWAGA: Nasza strona używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.
Copyright © HIK-CONSULTING           Chabrowa 16, 01-934 Warszawa
tel: 603-639-355 / tel: +48 22 864-99-08       Godziny pracy: 8-16, Pon-Pt
Wróć do spisu treści